Дякуємо!
Ваш запит прийнято.Незабаром ми з Вами зв'яжемось.
«Ланцюг створення вартості» проти «ланцюга постачання»
«Ланцюг постачання» - це системи та ресурси, необхідні для переміщення продукту чи послуги від постачальника до клієнта. Концепція «ланцюга створення вартості» теж базується на цьому, щоб врахувати спосіб додавання вартості вздовж ланцюга, як до продукту/послуги, так і до залучених учасників. З точки зору сталого розвитку, «Ланцюг створення вартості» є більш привабливим, оскільки він має внутрішні та зовнішні зацікавлені сторони у процесі створення доданої вартості, а також заохочує перспективу повного життєвого циклу, а не лише закупівлі ресурсів. Додану вартість можна тлумачити як таку, що охоплює «цінності», тобто етичні та моральні питання, а також інші немонетарні корисні цінності, такі як закриття матеріальних циклів, надання екосистемних послуг та додану цінність для клієнта.
«Ланцюг створення вартості» проти «ланцюга постачання»
«Ланцюг постачання» - це системи та ресурси, необхідні для переміщення продукту чи послуги від постачальника до клієнта. Концепція «ланцюга створення вартості» теж базується на цьому, щоб врахувати спосіб додавання вартості вздовж ланцюга, як до продукту/послуги, так і до залучених учасників. З точки зору сталого розвитку, «Ланцюг створення вартості» є більш привабливим, оскільки він має внутрішні та зовнішні зацікавлені сторони у процесі створення доданої вартості, а також заохочує перспективу повного життєвого циклу, а не лише закупівлі ресурсів. Додану вартість можна тлумачити як таку, що охоплює «цінності», тобто етичні та моральні питання, а також інші немонетарні корисні цінності, такі як закриття матеріальних циклів, надання екосистемних послуг та додану цінність для клієнта.
Створення ланцюжків доданої вартості є невід'ємною частиною стратегічного планування для багатьох підприємств сьогодні і стосується повного життєвого циклу продукту або процесу, включаючи постачання матеріалів, виробництво, споживання та процеси утилізації/переробки.
Створення ланцюжків доданої вартості описує повний спектр діяльності, від задуму, через різні фази виробництва, доставку кінцевим споживачам до остаточної утилізації після використання.
Це форма, де виробництво є лише однією з низки ланок, що створюють додану вартість. Більше того, в кожній ланці ланцюга існує ряд видів діяльності.
У реальному світі, звичайно, ланцюги створення вартості набагато складніші. По-перше, зазвичай у ланцюжку, набагато більше ланок. На додаток до численних ланок, посередники-виробники можуть брати участь у низці різних інших ланцюгів створення вартості».
«Ланцюги поставок та ланцюги створення доданої вартості чітко визначенні в бізнес-літературі та операційному мисленні. Ланцюг поставок стосується ланцюга постачальників, які вносять вклад у кінцевий продукт, ланцюг створення доданої вартості надає цінність, створену ланцюгом, особливо для кінцевих споживачів.
Контекст цінності для кінцевого споживача та низки інших зацікавлених сторін, включаючи громади та уряди знаходиться в зоні перетину між ланцюгом поставок та ланцюгом створення доданої вартості – спираючись на обидві концепції додає нові виміри, які зближують їх.
Ланцюжок створення доданої вартості стосується всіх видів діяльності, включаючи використання проданої продукції споживачами та утилізацію проданої продукції після її використання споживачами.
Виміри:
Потік, із структурою «вхід-вихід»
Це набір продуктів та послуг, пов'язаних між собою в послідовності економічної діяльності, що додає вартість. Ланцюг складається з потоку знань та досвіду, необхідних для функціонування фізичної структури «вхід-вихід». Він, як правило, паралельний матеріальним потокам, але його інтенсивність може відрізнятися
Географічне поширення
Деякі ланцюги є справді глобальними, діяльність відбувається в багатьох країнах на різних континентах. Інші є більш обмеженими, охоплюючи лише кілька місць у різних частинах світу.
Контроль над діяльністю
Учасники ланцюга контролюють власну діяльність і прямо чи опосередковано контролюються іншими учасниками.
Оскільки ланцюги створення вартості – це, по суті, сузір’я людської взаємодії, можливі різновиди управління безмежні.
Ланцюг створення вартості - це серія послідовних кроків, які входять до створення готового продукту, від його початкового проектування до його доставки до клієнта. Він визначає де додається у процесі цінність, включаючи етапи постачання, виробництва та маркетингу.
Аналіз і мета створення ланцюга доданої вартості – підвищити ефективність виробництва, для забезпечення максимальної цінності за найменші можливі витрати.
Ланцюг створення доданої вартості – це покрокова бізнес-модель для перетворення продукту чи послуги від ідеї до реальності, що допомагає підвищити ефективність бізнесу, і бізнес міг забезпечити максимальну цінність за найменші можливі витрати. Кінцева мета ланцюга створення вартості – створити конкурентну перевагу для компанії шляхом підвищення продуктивності, зберігаючи при цьому розумні витрати.
Теорія ланцюга створення доданої вартості - п'ять основних видів та чотири допоміжні види діяльності.
Майкл Е. Портер з Гарвардської школи бізнесу представив концепцію ланцюжка створення вартості у своїй книзі «Конкурентна перевага: створення та підтримка вищої продуктивності». Він писав: «Конкурентну перевагу неможливо зрозуміти, розглядаючи фірму в цілому. Вона випливає з багатьох окремих видів діяльності, які фірма виконує під час проектування, виробництва, маркетингу, постачання та підтримки свого продукту». Іншими словами, важливо максимізувати цінність на кожному конкретному етапі процесів фірми.
Портер поділяє діяльність бізнесу на дві категорії: основну та допоміжну.
Основні - п'ять компонентів, які є важливими для доданої вартості та створення конкурентних переваг:
Допоміжні - допомога підвищити ефективність основних видів діяльності, а саме накладних витрат у звіті про прибутки та збитки компанії:
Є приватний продуктовий магазин з величезними цінностями та конкурентними перевагами. Діяльність відображає п'ять основних видів ланцюга створення доданої вартості.
Вхідна логістика:
Робота протягом звичайних робочих годин магазину. Система значно економить кошти, логістика, виконується, поки клієнти ще роблять покупки. Стратегічний сигнал: «ми всі в цьому разом».
Операції:
Компанія ретельно відбирає свою продукцію, включаючи товари, які зазвичай не можна знайти в інших місцях. Її продукти під власними торговими марками становлять понад 80% її пропозицій, які часто мають найвищу норму прибутку, оскільки магазин може ефективно постачати їх у великих обсягах. Ще є програми дегустації та партнерства шеф-кухарів, які забезпечують високу якість та постійне вдосконалення продукту.
Вихідна логістика:
Не пропонують доставку додому, але ретельно продумують, який досвід щоб споживачі отримали, відвідуючи її магазини. Це дегустації в магазинах, де одночасно проводиться кілька дегустацій продуктів, що створює жваву атмосферу та часто збігається з сезонами та святами. На дегустаційних станціях представлені як нові, так і знайомі страви, які готує та подають персонал.
Маркетинг та продажі:
Майже не займається традиційним маркетингом. Копірайтери створюють етикетки продуктів, щоб звернутися саме до своєї клієнтської бази. Знають своїх клієнтів, диференціюють себе на ринку, тим самим загостривши свою конкурентну перевагу.
Сервіс:
Мають вдвічі більше співробітників, ніж покупців. Персонал доброзичливий, обізнаний, красномовний та уважний. Застосовують програму повернення коштів.
Що таке ланцюг створення доданої вартості проти ланцюга постачання?
Які кроки аналізу ланцюга створення вартості pгідно з Гарвардською бізнес-школою?
1. Cambridge Institute for Sustainability Leadership (CISL)2. WBCSD (2011) Співпраця, інновації, трансформація: ідеї та натхнення для прискорення сталого зростання – підхід до ланцюга створення вартості.3. Сталий розвиток, ЮНЕП та Глобальний договір ООН.4. McCormick, D and Schmitz, H (2001), Manual for Value Chain Research on Homeworkers in the Garment Industry, Institute for Development Studies.5. Сталий розвиток, ЮНЕП та Глобальний договір ООН (2008), Розв’язання ланцюга цінності: інноваційні підходи до сталого постачання.6. Протокол про парникові гази (2011) Корпоративний ланцюжок створення вартості (Сфера 3) Стандарт бухгалтерського обліку та звітності – Доповнення до Стандарту корпоративного бухгалтерського обліку та звітності Протоколу про парникові гази, Світовий інститут ресурсів (WRI) та WBCSD.7. Інститут досліджень розвитку, Університет Найробі та Університет Сассексу